



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Memory Size | 48 kb |
| Number of I/Os | 26 |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Core Architecture(core/core processor) | S12 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| RAM Size | 4 kB |
| Memory Type | Flash |
| Operating Supply Voltage | 3.13 V to 5.5 V |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Max Clock Frequency | 25 MHz |
Stock: 766
Distributors
pcbx
Unit Price$4.71836
Ext.Price$4.71836
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.71836 | $4.71836 |
| 10 | $3.58557 | $35.85570 |
| 25 | $3.33593 | $83.39825 |
| 50 | $3.12904 | $156.45200 |
| 100 | $2.93497 | $293.49700 |
| 300 | $2.70729 | $812.18700 |
| 500 | $2.49725 | $1248.62500 |
| 1000 | $2.06551 | $2065.51000 |
